Bizoo
Vanzare Jobs Contul meu Reduceri MegaAjutor Intra in cont

Vanzari Electronice Telecoms Srl

0731359811, 0745636998

Sursa de lumina rosie VFL 10mW

Sursa de lumina rosie 10mW
Model:
Sursa de lumina rosie 10mW
Out of stock
Producator:
TriBrer
Telefon:
0731359811
 

Detalii produs

Sursa de lumina rosie VFL (Visual Fault Locators)

Sursa de lumina rosie este folosita pentru localizarea defectelor si identificarea fibrelor singlemode si multimode.

Sursa de lumina rosie VFL 10mW, carcasa metalica este un tester pentru retelele de fibra optica ce ajuta la identificarea vizuala a defectelor, raze de curbura prea mici, suduri cu atenuare mare, taieturi s.a. Mufa universala de 2.5mm cu care vine aparatul permite conectarea cu usurinta si rapiditate (SC/FC/ST), pentru conectorii LC (1.25mm) va rugam sa ne contactati. Aparatul se poate utiliza atat pe fribra singlemode cat si pe fibra multimode.

Distanta maxima, in conditii ideale, este de 15km. Semnalul de iesire poate fi generat in doua moduri, continuu sau impuls.

Protectia ochilor tehnicianului este asigurata de capacul exterior.

Aparatul este ideal la realizarea sudurilor mecanice atunci cand se realizeaza procesul de aliniere a fibrelor optice. Neaparitia luminii rosii in zona de imbinare reprezinta o conexiune perfecta.

- Laser de culoare rosie la 650nm
- Mod de operare cu lumina continua sau pulsatila
- 50 de ore de operare(tipic)
- Baterii standard alkaline AA
- Design robust si rezistent la apa
- Conector universal de 2.5mm sau 1.25mm
- Interval recomandat pentru calibrare de 1 an

Date de contact

Trimite mesaj
Numele companiei: Vanzari Electronice Telecoms Srl
Persoana de contact: Turcanu Octavian
Adresa: Str. Mohorului, Nr. 2
Localitate: Bucuresti
Judet: Bucuresti
Telefon: 0731359811
Telefon mobil: 0745636998
Website: http://www.vanzari-electronice-telecoms.ro

Produsul a fost adaugat in Cos

Ai 0 produse in cosul de cumparaturi