Bizoo
Vanzare Jobs Contul meu Reduceri MegaAjutor Intra in cont

Vanzari Electronice Telecoms Srl

0731359811, 0745636998

Conector rapid fibra optica SC/PC

Conector rapid fibra optica SC/PC
Model:
Conector rapid fibra optica SC/PC
Out of stock
Telefon:
0731359811
 

Detalii produs

Conector rapid fibra optica SC/PC - Conectori rapizi (Fast Connectors - conectori mecanici) SC/PC, SC/APC va dau posibilitatea de ai folosi pentru fibra optica fara a fi necesar a se suda cu un aparat de sudura fibra optica.

Conectori optici cu montare rapida se monteaza pe cablu fibra single mode cu terminatii de tip SC intr-un mod rapid si eficient fara polisare si lipire anterioara.

Nu este nici macar necesar un mediu “steril” deoarece, in interiorul conectorului, fragmentul de fibra optica a fost pregatit din fabrica.

Datorita unei pozitionari foarte precise cu ajutorul santurilor in “V” din interior, valoarea atenuarii este de doar 0.5 dB.

Un gel cu propriettati optice speciale este folosit pentru a reducere efectele nedorite cauzate de o sertizare defectuoasa.

Aplicatii Conector rapid fibra optica SC/PC:
Instalari FTTH;
Jonctiune, patchpanels;
Mentenanta sau restaurarea fibrelor din retea;
LAN, WAN, retele de comunicatii;
Acces fibra in statii baza de telefonie mobila.
Specificatii conectori optici cu montare rapida:

Insert loss <0.5db (typical 0.3db);
Return loss ≤-45dB;
Tip conector SC/PC,SC/APC;
Timp de functionare ≤90s;
Diametru Cablu 3.0mm, 2×3.1mm;
Tip fibra SM;
Reutilizare de la 3 la 5 ori;
Temperatura de functionare -40~+85℃.

Date de contact

Trimite mesaj
Numele companiei: Vanzari Electronice Telecoms Srl
Persoana de contact: Turcanu Octavian
Adresa: Str. Mohorului, Nr. 2
Localitate: Bucuresti
Judet: Bucuresti
Telefon: 0731359811
Telefon mobil: 0745636998
Website: http://www.vanzari-electronice-telecoms.ro

Produsul a fost adaugat in Cos

Ai 0 produse in cosul de cumparaturi